Aranacak Bilgiyi Giriniz...

Anadolu Lisesi

ANADOLU LİSESİ

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI/TÜRKÇE

Günümüzde etkili ve doğru iletişim büyük önem taşımaktadır. Dili etkili kullanmak insanların ayrıt edilmesini sağlamaktadır. Tunalı Akademi Eğitim Kurumların da Türkçe dersleri öğrencilerin ana dillerini anlama, kavrama dili etkin bir şekilde kullanabilme becerilerini geliştirmeyi planlayarak ilerleme sağlamaktadır.

MATEMATİK

Birinci önceliğimiz, problem çözme becerisin de matematiğin ne kadar önemli bir yer tuttuğunu öğrencilerimiz tarafından algılanmasını sağlamaktır. Matematiği diğer dersler ile bağlantı kurmalarını sağlayarak öğrenme kolaylığı oluşturmak ve aynı zaman da güçlü ve etkin bir tutumla konuları pekiştirmeyi amacı ile ilerleme sağlayabilmektir.

FEN BİLİMLERİ

Okulumuz teknolojik gelişmelere kolaylıkla uyum sağlayan, bilimlerin önemini kavramış bilimsel anlamda bireyleri topluma kazandırmayı hedef almıştır. Bu doğrultuda öğrencilerimizin aktif bir şekilde katılım sağlayabilecekleri laboratuvarlarımızda gözlem, araştırmalar ve incelemeler yapabilecekleri bir ortam sunuyoruz. Amacımız öğrencilerimize interaktif bir çalışma ortamı sunmak eğlenirken kalıcı öğrenmeyi sağlamaktır.

YABANCI DİLLER (İNGİLİZCE-ALMANCA)

TUNALI AKADEMİ KOLEJİ nde ara sınıfı öğrencilerimiz haftada 12-14 saatte kadar İngilizce eğitimi alırlar. Bunun temelinde öğrencilerimizin sürekli İngilizceye maruz kalmaları ve İngilizceyi kullanarak öğrenmeleri hedeflenmektedir. Ayrıca öğrencilerimiz bu ders saatlerinde İngilizce Gramer (Dil Bilgisi) ve haftanın belirlenen en az 2 gününde tüm öğrencilerin aktif katılım zorunluluğun bulunduğu onlyenglishday etkinliği ile maruz kalarak İngilizce öğretimine katılımı esas alınmıştır.

Role Play'ler (Canlandırma) ile eğlenerek İngilizce konularını daha aktif öğrenirler.

Okulumuz da ikinci yabancı dil olarak Almanca eğitimi verilmektedir. (2-4 saat arası) ayrıca okulumuz da lise grubunda Dil sınıfı her yıl açılmaktadır.

UYGULAMALI DERSLER

Tunalı Akademi Kurumlarında uygulamalı dersler olarak Beden Eğitimi, Müzik, Görsel sanatlar, ve Bilişim Teknoloji ve Yazılım dersleri verilmektedir. Aynı zamanda klüp çalışmaları yapılmaktadır.

Öğrencilerimizin, sosyal anlamda gelişmesi ve özgüvenlerinin yüksek olması akademik başarılarına da etki ettiği düşüncesin olduğumuzdan ötürü uygulamalı derslerimiz bizler için önemli bir rol oynamaktadır.