Aranacak Bilgiyi Giriniz...

Hakkımızda

DNM TUNALI AKADEMİ

Misyon Vizyon ve Politikamız

HAKKIMIZDA

Özel Tunalı Akademi Ortaokul ve Anadolu Lisesi;
Daima gelişim anlayışı içerisinde bilimsel ve teknolojik yenilikler doğrultusunda geliştirip zenginleştirdiği birikim ve deneyimleri eğitim ve öğretime yansıtarak aydın nesiller yetiştirmek amacıyla 2009 Yılından bu yana Milli Eğitim Bakanlığı yasal mevzuatı çerçevesinde eğitim vermekte olan eğitim kurumlarıdır.

MİSYONUMUZ

Başarıda yakalanacak gelecek bilinci ve en iyi akademik performans ile pozitif fark yaratmak.

Sunum-yapan-ogrenci-3
NEDEN BİZ?

Öncelikle, öğrenci başarısının onların zorlandıkları alanlarla ölçülmesini adaletsiz buluyoruz. Öğrenci başarısını, öğrencinin kendine özgü bireysel gelişimi ile değerlendiriyoruz. Öğrencilerimizi başarılı olduğu alanlarda destekleyerek özgüvenlerinin gelişimine katkı sağlıyoruz

VİZYONUMUZ

Bireylerin öğrenmek istedikleri ya da öğrenmek zorunda olduğu içerikleri severek öğrenmelerini sağlayarak yenilikçi ve gelişmiş eğitim sistemleri oluşturan ve uygulayan sistemin ve ülkenin önde gelen eğitim kurumlarından biri olmak.

TEMEL AMAÇ VE KALİTE POLİTİKAMIZ

Özel Tunalı Akademi Ortaokul ve Anadolu Lisesi;

2009 Yılından bu yana, Milli Eğitim Bakanlığı yasal mevzuatı çerçevesinde eğitim vermektedir. Daima gelişim anlayışı içerisinde bilimsel ve teknolojik yenilikler doğrultusunda geliştirip zenginleştirdiğimiz birikim ve deneyimlerimizi eğitim ve öğretime yansıtarak aydın nesiller yetiştirmek kurumumuzun asıl amacıdır.

Bu kapsamda;

- Her öğrencinin farklılıklarını gözeterek; zihinsel, duygusal, fiziksel ve sosyal açıdan bir bütün olarak gelişmesini, tarih bilincine sahip ulusal ve evrensel insan kimliği taşıyan bireyler olarak yetişmesini sağlamak,

- Geleceğe yönelik olarak yabancı dile önem vererek; ulusal programın yanı sıra öğrencilerin uluslararası eğitim/öğretim programlarından da fırsatlar yaratmak,

- Kaliteyi hedefleyen uzman, deneyimli, dinamik ve yeniliklere açık kadrolarla çalışmak,

- Kurumumuz çalışanları ile birlikte öğrencilerimiz, velilerimiz, mezunlarımız ve çevremiz ile etkili iletişim kurmak, herkesin kendisini mutlu ve güvende hissettiği bir eğitim/öğretim ve çalışma ortamı sağlamak,

Tunalı Akademi Kolejli olma bilinç ve geleneğini gelecek nesillere aktararak kurum kültürünü korumak TUNALI AKADEMİ KOLEJİNİN Kalite Politikasıdır.

KAYIT KABUL POLİTİKASI

AMAÇ

ÖZEL TUNALI ANADOLU LİSESİ VE ORTAOKULUNDA kuruma alınacak öğrencilerin seçimine yönelik yöntem, kriter ve uygulama esaslarının belirlenmesi amacıyla kayıt kabul komisyonu oluşturulmuştur.

KAPSAM

ÖZEL TUNALI ANADOLU LİSESİ VE ORTAOKULU’NUN tüm kademelerinde öğrenci kabulünü kapsar.

DAYANAK

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin 51’inci maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.

İLKELER

Özel TUNALI AKADEMİ KOLEJİ Okulları’na kayıt olacak öğrencilerin kabulünde Okul Müdürleri, müdür yardımcıları, eğitim koordinatörleri, yeni eğitim öğretim yılı hazırlıkları kapsamında toplanarak, kayıt prosedürlerini, kayıt kabul sürecini gözden geçirir ve ihtiyaç duyulan düzenlemeleri yaparak gelecek yılın seviye/sınıf düzeyinde kontenjanları belirlerler. Hazırlıklar kapsamında seviye düzeyinde kayıt kabul komisyonları oluşturulur.

Okulların Kayıt Kabul Komisyonları; Okul Müdürü, Müdür Yardımcısı, Rehber Öğretmen ve Kayıt Ofisi Sorumlusundan oluşur. Gerekli durumlarda Okul Müdürü tarafından öğretmen görevlendirmesi de yapılır.

Kayıtlar ile ilgili uygulamalar ve kararlar kayıt kabul süreci, Kabul Komisyonu’nun yetki ve sorumluluğundadır.

Kayıt süreci; tanıtım ve bilgilendirme, başvuru, değerlendirme, ön kayıt ve kesin kayıttan oluşur.

BURS POLİTİKAMIZ

Her yıl okulumuzda bursluluk sınavları yapılmaktadır. Sınav sonucuna göre öğrencilerimizin sıralamalarına göre burs verilmektedir. Burs bir yıl geçerlidir.

Bursluluk sınavlarımıza kendi öğrencilerimiz ve kayıtlı olmayan öğrenciler katılabilir. Sınav takvimi web sayfamızdan duyurulur

YÖNETİM ve EĞİTİM KADROMUZ

Profesyonel Yönetim ve Eğitim Kadromuzla Tanışın