Aranacak Bilgiyi Giriniz...

Kayıt Kabul ve Burs Politikamız

DNM TUNALI AKADEMİ

KAYIT KABUL ve BURS POLİTİKAMIZ

KAYIT KABUL POLİTİKAMIZ

AMAÇ

ÖZEL TUNALI ANADOLU LİSESİ VE ORTAOKULUNDA kuruma alınacak öğrencilerin seçimine yönelik yöntem, kriter ve uygulama esaslarının belirlenmesi amacıyla kayıt kabul komisyonu oluşturulmuştur.

KAPSAM

ÖZEL TUNALI ANADOLU LİSESİ VE ORTAOKULU’NUN tüm kademelerinde öğrenci kabulünü kapsar.

DAYANAK

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin 51’inci maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.

İLKELER

Özel TUNALI AKADEMİ KOLEJİ Okulları’na kayıt olacak öğrencilerin kabulünde Okul Müdürleri, müdür yardımcıları, eğitim koordinatörleri, yeni eğitim öğretim yılı hazırlıkları kapsamında toplanarak, kayıt prosedürlerini, kayıt kabul sürecini gözden geçirir ve ihtiyaç duyulan düzenlemeleri yaparak gelecek yılın seviye/sınıf düzeyinde kontenjanları belirlerler. Hazırlıklar kapsamında seviye düzeyinde kayıt kabul komisyonları oluşturulur.

Okulların Kayıt Kabul Komisyonları; Okul Müdürü, Müdür Yardımcısı, Rehber Öğretmen ve Kayıt Ofisi Sorumlusundan oluşur. Gerekli durumlarda Okul Müdürü tarafından öğretmen görevlendirmesi de yapılır.

Kayıtlar ile ilgili uygulamalar ve kararlar kayıt kabul süreci, Kabul Komisyonu’ nun yetki ve sorumluluğundadır.

BURS POLİTİKAMIZ

Her yıl okulumuzda bursluluk sınavları yapılmaktadır. Sınav sonucuna göre öğrencilerimizin sıralamalarına göre burs verilmektedir. Burs bir yıl geçerlidir.

Bursluluk sınavlarımıza kendi öğrencilerimiz ve kayıtlı olmayan öğrenciler katılabilir. Sınav takvimi web sayfamızdan duyurulur

Kayıt süreci; tanıtım ve bilgilendirme, başvuru, değerlendirme, ön kayıt ve kesin kayıttan oluşur.